Výrobci / značky
Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Údržba baterie – vše, co byste měli vědět

Úvod NávodyÚdržba baterie – vše, co byste měli vědět

Pokud se totiž o baterii budete starat tak, jak byste měli, určitě znatelně prodloužíte její životnost. Přitom nejde o žádné náročné úkony, ale pouze o pár jednoduchých a univerzálních pravidel. O baterii byste se měli starat, ať už máte manuální (tedy s tlačítkem), nebo automatickou. V druhém případě je údržba asi ještě důležitější, protože automatické baterie mají membránu, která se při špatném používání a údržbě zničí dříve.

První důležitá věc, kterou musíme říci, je fakt, že naprostá většina baterií v e-cigaretech jsou lithiové. Kvalitní baterie je základem pro dobře fungující elektronickou cigaretu, protože se stará o žhavení a tedy odpařování náplně a vytváření páry. Výhodou tohoto typu baterií je vcelku velká kapacita a výdrž. Častou otázkou bude, jak dlouho vám vydrží u e-cigarety baterie nabitá. Na to ovšem nelze snadno odpovědět, protože to závisí jak na výrobci baterie, tak například na tom, jak dlouho už ji používáte a v jaké okolní teplotě je používána a hlavně jak moc „vapujete“.

Pojďme se už přesunout ke konkrétním tipům a co byste měli, nebo naopak neměli dělat pro lepší výdrž a životnost baterií. Jednak byste neměli do svého atomizéru (obecně řekněme odpařovače) plnit víc náplně, než pro kolik je určený. Náplň by poté mohla vytékat a dostat se do elektroniky, čímž byste ji mohli zničit. Co se týká možného protékání e-liquidu – je to špatné a zároveň i častější hlavně u automatických baterií.

Důležitý je pro celkovou životnost baterie proces nabíjení. V první řadě doporučujeme pořídit si kvalitní a značkovou nabíječku určenou přímo pro váš model baterie. A jak je to s prvním nabíjením? Mnohdy se uvádělo (nebo vám to i mohl tvrdit prodejce), že první nabití by mělo být naplno a alespoň 8 hodin. Toto již neplatí. Bylo to dříve u starších typů baterií, nové lithiové články však tento proces nijak neocení – novou baterii tak lze začít používat hned a kdykoli dobíjet dle potřeb.

Důležité pro životnost baterie e-cigaret také je, abyste ji nepřebíjeli. To znamená, že poté co dioda na nabíječce přepne na zelenou a baterie je plně nabita, by měla být z nabíječky odšroubována. Nedá se sice říci, že by se mělo baterii stát něco hrozného (navíc kvalitní nabíječka by tímto měla přestat nabíjet), ale i tak se nedoporučuje nechávat baterii v nabíječce například celou noc.

Pro údržbu a zachování nabíječky i baterie v dobré kondici doporučujeme také vždy před nabíjením vytřít papírovým kapesníkem kontakt baterie (kde se prakticky vždy objeví nějaké kapičky kondenzovaného e-liquidu), to samé pak platí o kontaktu nabíječky.

A na závěr nezbývá než dodat – nesmíte zapomínat, že elektronická cigareta je opravdu elektronická. Tudíž se k ní chovejte stejně opatrně jako k ostatní elektronice a pokud jde o výrobek od osvědčeného kvalitního výrobce, určitě vám při správném zacházení dlouho poslouží.

Copyright 2017 - 2021 © jakuma.cz