Výrobci / značky
Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Novinky
Záhadná umrtí po kouření elektronických cigaret objasněna. Může za ně zřejmě acetát vitamínu E, zjistili v USA.

Záhadná umrtí po kouření elektronických cigaret objasněna.Může za ně zřejmě acetát vitamínu E, zjistili v USA.   Za onemocněními plic či dokonceúmrtími spojovanými s elektronickýmicigaretami stojí s nejvyšší pravděpodobnostíacetáty vitamínu E. Vyplývá...

více

Slovníček pojmů

Úvod NávodySlovníček pojmů

V záplavě cizích termínů je skutečně těžké se občas vyznat. Zvlášť, když neexistuje žádná jednotná terminologie a každý výrobce, prodejce a uživatel používá pro stejné věci různá označení. Tady je stručný a krátký přehled těch nejzákladnějších pojmů, se kterými jste se mohli setkat – nebo se brzy setkáte – ve světě e-cigaret.


18350 Označení rozměru bateriových článků do GRIPů a MODů. (Dále máme v nabídce 16650, 18650, 26650).
18650 Viz. 18350
Atomizér Jedna z nejdůležitějších součástí elektronické cigarety. Uvnitř se nachází knoty a spirálka, která po rozžhavení odpařuje e-liquid.
Báze Základní kapalina pro tvorbu a míchání vlastních e-liquidů.
Cartridge Plastová nádobka, která zastává funkci jak náustku, tak zásobníku pro e-liquid. Cartridge využívají jen některé elektronické cigarety (eCab, eRoll, eGo-C a další).
Clearomizér Jednotný název pro většinu vrchní dílů, které se šroubují na baterie, do kterých se nalévá e-liquid a ve kterých se nachází spirálka pro odpařování e-liquidu.
DIY (Do It Yourself) Tzv. udělej si sám. Výraz užívaný v případě, kdy si člověk sám namotává spirálky nebo míchá e-liquidy.
Drip tip Náustek.
GRIP Pokročilejší druh elektronické cigarety s jehož pomocí si můžete nastavovat napětí a výkon. GRIPy jsou schopné pojmout bateriové články, a proto mají vyšší výdrž. Řada z nich má mnoho pokročilých funkcí, které ocení zkušení „vapeři“.
Hit Pocit při vdechnutí kouře, „náraz“ do krku či plic.
Kanthal Odporový drát používaný k namotávání vlastních spirálek.
E-liquid Náplň do elektronické cigarety, která se odpařuje.
LR Nízkoodporový (low resistance), např. atomizér.
mAh Miliampérhodina – jednotka kapacity baterií. Čím vyšší hodnota, tím déle baterie vydrží.
Mesh Ocelová tkanina.
Odpor            Spirálky se vyrábějí o určitém odporu. Čím nižší odpor spirálka má, tím více a rychleji se bude žhavit a bude tak více odpařovat e-liquid. Spirálky o vyšším odporu zase o něco déle vydrží a můžete je použít s vyšším napětím a výkonem.
Ohm Jednotka odporu. Čím nižší hodnota, tím více se bude spirálka žhavit a bude odpařovat více e-liquidu.
PG Propylen glykol (propylene glycol); nejrozšířenější základ pro e-liquidy, většinou se k němu ještě přidává VG pro vyšší dýmivost.
Spirálka Nachází se uvnitř atomizéru. Jejím žhavením se odpařuje e-liquid.
Twist Funkce, díky které lze na baterii nastavovat voltáž.
Upgrade Funkce, díky které lze baterii přepnout do režimu vyššího napětí.
USB passthrough Zařízení, které umožní „vapovat“ bez baterie přímo z USB počítače. Jedná se také o funkci některých baterií, kdy můžete „vapovat“ během dobíjení baterie.
V Volty - jednotka napětí.
VG Rostlinný glycerin (vegetable glycerin), základ pro některé e-liquidy (např. Joyetech VG), většinou se však pouze přidává k PG liquidům pro vyšší dýmivost.
VV Variabilní voltáž – schopnost baterie či GRIPu nastavovat v určitém rozmezí napětí.
VW Variabilní wattáž – schopnost baterie či GRIPu nastavovat v určitém rozmezí výkon.
W Watty, jednotka výkonu.

 

Slovníček budeme postupně doplňovat.

Copyright 2017 - 2021 © jakuma.cz