Výrobci / značky
Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Rozdíl mezi VV a VW ?

Úvod NávodyRozdíl mezi VV a VW ?

Když jste si pořídili svoji první e-cigaretu, nejspíše jste začínali u klasických baterií s eGo závitem. U těch se nemuselo řešit žádné nastavování a ovládání bylo velmi jednoduché. Když jste chtěli „vapovat“, jednoduše jste podrželi tlačítko a to bylo vše, na co jste museli myslet. Časem jste však nejspíš zatoužili po něčem jiném. Ať už co se kapacity týče, případně kvůli bohatšímu dýmu nebo silnějšímu „hitu“. V tom případě přichází na scénu GRIPy a baterie s regulací výstupního napětí a/nebo výkonu. A právě zde se setkáváme s termíny VV a VW.

VV (variable voltage) – tedy proměnlivé napětí – Vám umožní zvýšit výstupní napětí u Vaší baterie. Díky tomu se bude více žhavit spirálka a odpařovat více e-liquidu. U toho nastavení je však třeba znát odpor spirálky, kterou máte ve svém clearomizéru / atomizéru. Pokud byste nastavili více voltů, spirálka by se rozžhavila příliš, cítili byste spáleninu a snížili byste si její životnost. Pokud byste naopak nastavili voltů málo, spirálka by se rozžhavila málo a produkovala by i méně dýmu. Je tak třeba najít tu správnou hodnotu podle toho, jaký má vaše spirálka odpor. Ten je udávaný v ohmech a většinou se pohybuje v rozmezí mezi 1,5 – 3,0 ohmů. Na internetu lze najít podrobné tabulky o tom, jaké hodnoty nastavit, ale obecně platí pravidlo, že když víme odpor spirálky – řekněme 1,8 ohmů – tak k tomuto číslu stačí přičíst dvě a výsledná hodnota je zhruba ideální nastavení voltů – tedy 3,8V.

VW (variable wattage) – tedy proměnlivý výkon – Vám umožní zvýšit výstupní výkon u Vaší baterie. I díky VW se bude více žhavit spirálka a více odpařovat e-liquid. Nejspíš si teď říkáte, na co dva módy, když oba dělají to samé. Oba opravdu dělají to samé, ale každý jiným způsobem. Zatímco u VV musíte při každé změně spirálky, respektive odporu, upravovat i nastavení voltů. Tahle starost při použití VW odpadá. Stačí si nastavit řekněme 8W jako výchozí bod a elektronika GRIPu / baterie si přizpůsobí napětí v závislosti na tom, jaký odpor má spirálka. VW se tedy hodí, pokud často měníte clearomizéry / atomizéry a nechcete pokaždé upravovat napětí – VW to udělá za vás.

Tak by se tedy daly ve stručnosti shrnout rozdíly mezi VV a VW. Je lepší jedno, nebo druhé? To se dá těžko říct, někomu přijde, že VV mód mu dává více dýmu a lepší „hit“ než třeba VW. Někdo jiný to zase vidí naopak. Je to hodně individuální. Faktem však zůstává, že pokud na svém GRIPu / baterce často měníte clearomizéry / atomizéry, bude pro vás vhodnější VW, odpadá tím nutnost po každé změně odporu ladit nastavení.

Copyright 2017 - 2021 © jakuma.cz