Výrobci / značky
Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Nejčastější chyby při používání clearomizérů

Úvod NávodyNejčastější chyby při používání clearomizérů

Často se tak může stát, že si koupíte nový clearomizér, těšíte se, jak si ho užijete, ale po chvilce užívání máte chuť ho vrátit, protože vám teče, případně jsou s ním jiné problémy. Mnohdy může být chyba někde úplně někde jinde než v clearomizéru. Tedy za předpokladu, že jste si koupili osvědčený výrobek. Věříme, že tento článek Vám pomůže jakýkoli problém vyřešit.

Potíže s nějakým clearomizérem už zažil asi každý e-kuřák a především začátky bývají nejtěžší. V tomto článku se pokusíme podělit o různé tipy na odstranění možných příčin tečení. Ty jsou pro všechny modely prakticky totožné a jde tedy o obecné rady. Pokud i vy máte nějakou další, budeme rádi, když se o ni podělíte v diskuzi u článku.

1. Prostřední trubička není pro e-liquid

Pokud má váš clearomizér po rozšroubování uprostřed trubičku, můžete si být jisti, že na k plnění liquidu neslouží. Naopak.

Pokud nalijete náplň do této prostřední trubičky, která je určená na průchod vzduchu / páry, clearomizér přelijete, bude v něm bublat, případně si můžete nasát náplň i do úst. Pokud k tomuto přelití dojde, doporučujeme celý clearomizér (sundaný z baterie) řádně profouknout nad kapesníkem a přebytečný liquid by se z něho měl dostat pryč.

2. Nepoužívat clearomizér ihned po naplnění

Zde máme na mysli úplně nový clearomizér, případně po výměně žhavící spirálky. Vždy byste ho měli naplnit a poté počkat (obvykle cca. minutu, klidně déle), než se knoty řádně nasáknou e-liquidem. V opačném případě ho zakouříte na sucho a ihned se může spirálka značně napálit. Tím byste si rapidně snížili životnost žhavící spirálky a nevydržela by ani zdaleka tak dlouho, jak by za normálních okolností měla.

3. Nezapomínejte uzamykat baterii

Pokud si cigaretu dáváte do kapsy nebo do pouzdra (tam by měla být spíše, v kapse ji lze snadno zničit, vylomit…), naučte se myslet na to, abyste pětkrát stiskli tlačítko a baterii tak uzamknuli. Protože pokud by se vám takto baterie samovolně žhavila, opět si rázem můžete zničit spirálku nebo minimálně razantně zkrátit její životnost.

4. Náplň nikdy úplně nedokuřujte

Ať už jde o jakýkoli typ clearomizéru, nikdy byste neměli náplň vykuřovat úplně do sucha. Osobně doporučuji plnit skutečně s předstihem, pokud vám to není na obtíž, tak klidně při zbývající 1/3 z celkové kapacity. Jakmile není spirálka opravdu dostatečně zásobována e-liquidem, opět se napaluje a zkracuje její životnost. Při malém množství e-liquidu v clearomizéru je totiž hůře přiváděn ke spirálce a v samotné nádržce není dostatečný tlak, aby žhavící spirálka správně odpařovala e-liquid.

5. Dostatečně žhavte

Tato fáze je nejdůležitější, ale zároveň nejobtížnější pro začátečníky. Chce to najít si správnou dobu žhavení baterie – tlačítko stisknout těsně před potahováním (abyste nenatahovali jen samotný e-liquid) a zároveň ukončit potahování a teprve potom pustit. U elektronických cigaret platí, že abyste si „vapování“ co nejvíce užili, je třeba táhnout déle a pomaleji. Nejhorší jsou krátká potáhnutí rychle po sobě.

6. Používejte kvalitní e-liquid

Kvalitní náplň v elektronické cigaretě je základem úspěchu. E-liquid musí mít správnou konzistenci, aby vše fungovalo správně a jak má. Samozřejmě jde také o zdravotní nezávadnost, určitě se tak vyhněte nákupu z pochybných nebo neověřených zdrojů – nestojí to za to. Před naplněním doporučujeme zároveň lahvičku s náplní protřepat. E-liquid v našem obchodě jsou dodávány přímo od výrobců, mají všechny potřebné certifikace a jsou otestovány jak v zahraničních, tak v tuzemských laboratořích.

7. Základem je kvalitní a silná baterie

Tento odstavec platí dvojnásob u nových a oblíbených dvouspirálkových clearomizérů. Především ty vyžadují opravdu silnou a kvalitní baterii od osvědčeného výrobce. Ta zajišťuje stabilní a stejný výkon (resp. výstupní napětí). Pokud vám nevadí trošku větší baterie, pak doporučujeme i tu, která umožňuje přímo nastavení napětí – abyste případně mohli její žhavení sami upravit dle potřeby a dle potřeby žhavící spirálky.

8. Čistota nadevše

Po naplňování vdžy všechny části očistěte papírovým kapesníkem. Je běžné, že liquid se dostane i do částí, kde by být neměl a to může způsobit problémy. Tento fakt není způsobený tím, že by clearomizér musel protékat, ale může to vzniknout jak při plnění, tak při kouření – kdy procházející kouř kondenzuje a nechává malé kapičky ve vzduchovém průduchu. E-liquid se také nejčastěji kondenzuje pod náustkem. Ten tak jednou za čas vyndejte a náplň, která se tam usadila, odstraňte.

9. Ale všeho s mírou!

Vždy by všechny části e-cigarety měly být řádně dotažené. Určitě to ovšem nepřehánějte a všeho s mírou zde platí dvojnásob. Takže dotáhnout, ale pouze s lehkostí. I na baterii clearomizér příliš nedotahujte, mohlo by totiž dojít k zaražení kontaktu u baterie.

Copyright 2017 - 2021 © jakuma.cz