Výrobci / značky
Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)
Novinky
Záhadná umrtí po kouření elektronických cigaret objasněna. Může za ně zřejmě acetát vitamínu E, zjistili v USA.

Záhadná umrtí po kouření elektronických cigaret objasněna.Může za ně zřejmě acetát vitamínu E, zjistili v USA.   Za onemocněními plic či dokonceúmrtími spojovanými s elektronickýmicigaretami stojí s nejvyšší pravděpodobnostíacetáty vitamínu E. Vyplývá...

více

Jak používat elektronickou cigaretu ?

Úvod NávodyJak používat elektronickou cigaretu ?

Tento článek je určený pro úplné začátečníky. Vysvětlíme vám zde první kroky a základní fungování elektronické cigarety. Jedná se však o obecné informace, konkrétní instrukce k používání vámi vybraného modelu e-cigarety získáte v detailním českém manuálu, který dostanete na prodejně během nákupu.

Používání elektronické cigarety je velmi jednoduché, přesto je třeba vědět, na jakém principu vše funguje, jak provádět běžnou údržbu, na co si dát pozor a co z e-cigarety je spotřebním zbožím, které musíte po nějaké době vyměnit. To všechno je důležité vědět, abyste svoji e-cigaretu udržovali v perfektní kondici a sloužila vám tak, jak má.

Baterie a její nabíjení

Elektronická cigareta je de facto stejná, jako jiná elektronika, kterou používáte každý den. Dobře je to vidět při srovnání třeba s mobilním telefonem. Ať už zvolíte jakýkoli model e-cigarety, vždy musíte dobíjet její baterii. To lze prakticky vždy buď skrz USB port nebo přímo s pomocí adaptéru ze zásuvky.  Nabíjení je hodně důležité, protože bez něho jste na tom stejně, jako kuřák normálních cigaret bez zapalovače.
U většiny modelů e-cigaret baterie po připojení k nabíječce zabliká a rozsvítí se červená dioda potvrzující probíhající dobíjení. Po plném nabití pak dioda změní barvu na zelenou a nabíjení je hotové. V žádném případě se nedoporučuje nechávat baterii nabíjet například když odcházíte z domova. Nabíjet by se zároveň mělo na bezpečném místě. Vždy zároveň ověřte, že je vaše nabíječka na pohled naprosto v pořádku – žádná část nechybí nebo není poničená. Doporučujeme používat pouze značkové nabíječky – tedy takové, které jste dostali v sadě nebo ty, které lze zakoupit v našem obchodě. Používání nekvalitních nabíječek může vaši baterii poškodit.

Používání atomizéru / clearomizéru

Druhou částí každé elektronické cigarety je tzv. „atomizér“, případně jeho ekvivalent v podobě clearomizéru. U některých prodejců se můžete setkat s různými dalšími patvary, které ovšem nedávají smysl (například echomizér). Právě do této části e-cigarety doplňujete náplň a ta je následně po aktivování baterie odpařována – a vy tak „vapujete“.
Zde je použití hodně závislé na daném konkrétním modelu. Vždy ale platí, že atomizér / clearomizér není nesmrtelný a musíte ho po čase vyměnit (celý, nebo jen spirálku, pokud to váš model umožňuje). Životnost je velmi individuální, a to, jak dlouho vám vydrží, závisí hned na několika faktorech. Jednak je důležité mít spirálku neustále ponořenou v e-liquidu, nedoporučujeme tak dokuřovat poslední zbytky náplně v clearomizéru, zásadně si tím snížíte životnost spirálky. Životnost dále ovlivňuje i to, jaký e-liquid používáte. V různých trafikách, stáncích a supermarketech často narazíte na velice levné e-liquidy, jejich složení však není příliš kvalitní a může tak dojít k poškození vaší e-cigarety. Náhradní spirálky / atomizéry jsou tak jediným pravidelným výdajem (mimo e-liquid) co se týká samotné e-cigarety, takže ve srovnání s kouřením normálních cigaret je to finanční výdaj opravdu zanedbatelný.

Jak používat elektronickou cigaretu

Na elektronickou cigaretu si musíte nějakou dobu zvyknout. Ještě před koupí si skutečně rozmyslete, jaký zvolíte model (pozor především na padělky za podezřele nízkou cenu!), jestli ten pro slabšího kuřáka, nebo ten pro silnějšího. Špatně zvolený model, případně nekvalitní e-cigareta může zapříčinit negativní první zkušenost. I s kvalitní cigaretou se však musíte chvíli sžívat. „Vapování“ se od klasického kouření totiž liší Důležité je hlavně jedno pravidlo: vždy potahujte dlouhou dobu a s maximální lehkostí. Tím docílíte nejlepšího výsledku (produkce dýmu, uspokojení) a zároveň bezproblémového fungování.

Copyright 2017 - 2021 © jakuma.cz