Výrobci / značky
Kategorie      
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na svůj e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Jak používat e-cigarety ?

Úvod NávodyJak používat e-cigarety ?

Mnohým se tak „vapování“ stalo i novým koníčkem, kdy různým způsobem experimentují. V tomto článku budeme shrnovat různé zajímavé tipy – neváhejte a zasílejte nám své tipy i vy, například prostřednictvím komentářů pod článkem. Ty nejzajímavější pak překlopíme a ocitujeme přímo v aktualizované verzi článku.

Tip: Nepřeplňujte náplň

Ať už používáte jakýkoli systém atomizéru či clearomizéru, základní princip je vždy stejný – náplň odpařuje žhavící spirálka, ke které je nějakým způsobem knotem přiváděn e-liquid. A právě knot náplň přivádí ke spirálce podobně jako tomu je u olejové lampy. E-liquid vždy doplňujte pouze přiměřeně – podle rysky, nebo například do tři čtvrtě v případě cartridge. Více liquidu v atomizéru totiž rozhodně neznamená větší produkci kouře. Naopak – přebytek e-liquidu totiž může blokovat přísun vzduchu, uslyšíte bublání, atomizér je „přelitý“ a kouře vychází minimum. Snadným řešením pro přeplněný atomizér je jeho profouknutí.

Tip: Náplně pravidelně doplňujte

V předchozím tipu jsme vám poradili, abyste nenaplňovali příliš mnoho e-liquidu do Vaší cartridge / clearomizéru. Platí i to, abyste měli vždy dostatek e-liquidu. Nikdy se tak nesnažte spotřebovat veškerý e-liquid v cartridgi / clearomizéru. Čím méně je e-liquidu v cartridgi / clearomizéru tím hůře se pak přivádí ke spirálce a ta se tak často může napalovat na prázdno, nebo s nedostatečným množstvím e-liquidu a tím se výrazně snižuje její životnost.

Tip: Přiměřené potahování

Pokud má vaše cigareta automatickou baterii, tak je baterie aktivní (a tudíž atomizér žhaví) přesně tak dlouho, jak potahujete. Dokonce zde může být mírné zpoždění, než se baterie při potažení aktivuje. S manuální baterií (mačkáte tlačítko) doporučujeme lehce předžhavovat – držet tlačítko vteřinu před tím, než potáhnete. Jde o zvyk, ale uvidíte, že bude cigareta kouřit lépe a rozhodně nebude problém s nějakým tečením. Důležité je hlavně potahovat dlouho – pro e-cigaretu jsou nejhorší jen kraťoučké potahy a krátce po sobě. Manuální tlačítko zároveň pouštějte až ve chvíli, kdy e-cigarety vyndáte z úst.

Tip: Experimentujte s náplněmi

Náplně do e-cigaret jsou na PG bázi, VG bázi a nebo jde o mix obou. Doporučujeme vyzkoušet všechny tyto varianty. Stejně tak je důležité zkusit z počátku více příchutí a najít si pro sebe tu nejoblíbenější. Více o náplních se dozvíte v této sekci, každopádně vždy platí, že každý jsme jedinečný a to co chutná jednomu (nebo většině) zrovna vám nemusí a najdete si jiného favorita.

Tip: Pohrajte si s odporem

Ačkoli titulek může pro laika znít šíleně, ve skutečnosti nejde o žádnou vědu. Jen chceme říci, že pokud máte nějakou běžnou baterii (s kapacitou do 650mAh), doporučujeme zkusit zakoupit tzv. nízkoodporový atomizér (žhavící spirálku) – tzv. LR (Low resistance), tedy třeba 1.8ohm či 1.9ohm. Díky tomu zajistíte větší kouřivost, i když životnost může být trošku nižší – spirálka rychleji žhaví, a tak je náchylnější na napalování.

Tip: Používejte kvalitní baterie

Na baterii se nevyplatí šetřit. Kvalitní Joyetech / VapeGear baterie zajistí lepší kouření, i když je třeba kapacita uváděna u neoriginálních baterií shodná s těmi značkovými, v mnoha případech tomu tak není. Navíc může hrozit poškození atomizéru, životnost baterie může být nižší a může hrozit poškození při nabíjení. Naše originální baterie mají totiž konstantní (neměnné) napětí – na rozdíl od různých padělků. Případně si pořiďte rovnou nějakou velkou baterii (GRIP), díky němuž se nebudete muset tolik starat o nabíjení. A pokud se vám zdá příliš velký do společnosti, doma větší velikost určitě nikomu vadit nebude.

Tip: Nebojte se voltů a wattů

Určitě jste se už alespoň jednou setkali s možností nastavování napětí a výkonu u elektronických cigaret. Možná Vám to přišlo příliš složité, možná zbytečné, ale ve skutečnosti tomu tak není. Například s bateriemi VapeGear o kapacitě 1300mAh a 2000mAh si velmi snadno pomocí kolečka vespod baterie nastavíte vámi požadované hodnoty napětí a výkonu. A k čemu to vlastně je? Ne každému může vyhovovat dýmivost nebo „hit“, které dává baterie v základním režimu. Díky úpravě napětí / výkonu se Vám bude více nažhavovat spirálka a rychleji odpařovat e-liquid. Jediné, na co je třeba si dávat pozor je, abyste nenastavili příliš vysoké hodnoty a spirálku si předčasně nespálili.

Copyright 2017 - 2021 © jakuma.cz